Program jest przeznaczony dla pełnoletnich studentów Politechniki Łódzkiej, bez względu na kierunek, tryb czy stopień studiów (zapraszamy także doktorantów). W procesie rekrutacji szczególnie doceniamy studentów wykazujących się osiągnięciami, aktywnością studencką oraz chęcią rozwoju.
O zakwalifikowaniu się do programu decyduje ocena formularza zgłoszeniowego. Komisja rekrutacyjna analizuje zgłoszenia pod kątem zaangażowania akademickiego, osiągnięć oraz motywacji do udziału w programie. Następnie tworzona jest lista rankingowa, która umożliwia wybór uczestników.
Jeśli chcesz skorzystać z możliwości, jakie oferuje program mentoringowy „Siła Wspólnoty”, zapoznaj się z zasadami zgłoszeń – wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Podczas rekrutacji będziesz mieć możliwość wskazania trzech preferowanych mentorów. Chociaż postaramy się uwzględnić Twoje preferencje, ostateczny dobór par mentoringowych zależy od organizatora programu, który dąży do optymalnego dopasowania mentorów i mentee.
Częstotliwość spotkań ustalasz wspólnie z mentorem podczas pierwszego spotkania. Minimalny czas przewidziany na sesje mentoringowe to 6 godzin w trakcie programu, ale sposób realizacji oraz liczba spotkań zależą od indywidualnych ustaleń i dostępności obu stron.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Nie, program umożliwia elastyczne formy spotkań – zarówno online, jak i offline. Wybór miejsca i formy spotkań należy do Ciebie i Mentora, dzięki czemu możecie dostosować współpracę do Waszych preferencji i dostępności.
Jeśli sytuacja uniemożliwi Ci dalszy udział, poinformuj o tym Biuro Karier. Postaramy się znaleźć rozwiązanie, jednak rezygnacja z programu w trakcie trwania procesu może mieć wpływ na przyszłą możliwość udziału w innych inicjatywach mentoringowych.
Tak, program „Siła Wspólnoty” jest cykliczny, więc w przypadku niezakwalifikowania się do obecnej edycji będziesz mieć możliwość ponownego zgłoszenia w kolejnych latach.
Udział w programie daje dostęp do wiedzy i doświadczenia absolwentów, którzy osiągnęli sukces w swoich dziedzinach. Dzięki mentoringowi możesz rozwijać umiejętności zawodowe i interpersonalne, zyskać cenne kontakty oraz wsparcie na ścieżce kariery.
Program „Siła Wspólnoty” w roku akademickim 2024/2025 rozpoczyna się 1 grudnia 2024 r. i trwa do 30 czerwca 2025 r. Szczegółowy harmonogram rekrutacji, spotkań oraz wydarzeń towarzyszących znajdziesz na stronie internetowej programu w zakładce Harmonogram.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami: